Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niebezpieczne znalezisko podczas remontu drogi

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Kolejne niewybuchy znaleziono podczas remontu drogi krajowej nr 65 z Olecka do Ełku. Tym razem saperzy dostali informacje o niebezpiecznym znalezisku w miejscowości Ślepie.

– Były to dwa niemieckie pociski artyleryjskie kalibru 88 mm z II wojny światowej – poinformował chorąży sztabowy Wacław Maksymiak, dowódca patrolu saperskiego nr 10 z Giżycka.

Saperzy znaleźli tam jeszcze wykrywaczami dwa kolejne, podobne pociski i bardzo rzadką minę przeciwtransportową regel-mine. Jest ona bardzo niebezpieczna, bo z wyglądu przypomina zwykłą paczkę. Ma około metra długości i 10 cm szerokości. – W latach 60. we Wrocławiu od wybuchu takiej miny zginęło dziesięcioro dzieci – przypomniał Wacław Maksymiak. Przestrzegł też przed ruszaniem podobnych przedmiotów, jeżeli nie wiemy co to jest.

Pięć dni temu podczas remontu tej samej drogi znaleziono 12 pocisków artyleryjskich z II wojny światowej. Saperzy zabrali je na poligon i zdetonowali.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w niewybuchy, saper, budowa drogi
Skrzynia pełna pocisków. Na niebezpieczne znalezisko trafili drogowcy

12 pocisków artyleryjskich z II wojny światowej znaleziono podczas remontu drogi z Olecka do Kowali Oleckich. Robotnicy powiadomili saperów, którzy zajęli się niebezpiecznym znaleziskiem. Były to...

Zamknij
RadioOlsztynTV