Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje Ryszard Misiewicz. Były mistrz Polski w biegu maratońskim

Ryszard Misiewicz

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował dziś, że w wieku 64 lat zmarł Ryszard Misiewicz, mistrz Polski w biegu maratońskim z 1985 roku, czołowy długodystansowiec kraju w latach 80.

W latach 1983 – 1985 zdobył w Dębnie trzy medale mistrzostw Polski w maratonie. Ten najcenniejszy – złoty – wywalczył w 1985 roku pokonując najdłuższy biegowy dystans olimpijski w 2:14:26. W tym samym sezonie został też w Brzeszczach brązowym medalistą mistrzostw Polski na 20 kilometrów (1:00:19.5).

W sumie w latach 1980 – 1995 zajął 28 razy miejsce w czołowej ósemce mistrzostw Polski na różnych dystansach. W 1991 roku wygrał Maraton Warszawski.

Ryszard Misiewicz od lat związany był z Garnizonem Olsztyn, gdzie był instruktorem wychowania fizycznego. Służbę wojskową zakończył w stopniu chorążego.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę (24 kwietnia) o godz. 13. w olsztyńskim kościele przy ul. Bajkowej.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogrzeb, maraton, lekkoatletka
Ostatnie pożegnanie Anny Wasilewskiej. Spoczęła w alei zasłużonych

Krewni, współpracownicy, politycy i samorządowcy pożegnali Annę Wasilewską. Posłanka Platformy Obywatelskiej, była wiceprezydent Olsztyna i była członek zarządu województwa spoczęła w alei zasłużonych cmentarza w Dywitach....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV