Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie żyje prof. Marian Kozłowski

Fot. Krzysztof Pakulnicki

W wieku 78 lat zmarł prof. Marian Kozłowski, poseł na Sejm I kadencji i senator V kadencji z okręgu elbląskiego, dziekan Wydziału Zootechnicznego Akademii Rolniczo -Technicznej w Olsztynie w latach 1987-1993, wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Marian Kozłowski ukończył studia na Wydziale Zootechnicznym Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie. Kierował Rolniczym Zakładem Doświadczalnym w Pozortach.

Od 1999 roku był związany z Wydziałem Bioinżynierii Zwierząt UWM. Specjalizował się w hodowli i żywieniu zwierząt. Opublikował ponad 400 prac naukowych, m.in. podręczniki akademickie i dla techników rolniczych.

Prof. Marian Kozłowski należał do Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Otrzymał zespołową Nagrodę Sekretarza Naukowego PAN, był odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Medalem 40-lecia Polski Ludowej. (kan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, profesor
Samochód przejechał rowerzystę leżącego na drodze

Tragiczny wypadek w powiecie kętrzyńskim. Na trasie Sątoczno - Stawnica osobowe auto przejechało leżącego na środku jezdni rowerzystę. 67-letni mężczyzna, mimo reanimacji, zmarł. Według wstępnych ustaleń...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV