Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Nie żyje Józef Zając. Działacz sportowy i wieloletni prezes Ludowego Klubu Sportowego Mlexer Elbląg miał 87 lat

Józef Zając miał 87 lat

Zawodowo, przez całe życie, Józef Zając związany był z mleczarstwem, przez ćwierć wieku stał na czele Wojewódzkiego Związku Spółdzielni Mleczarskich w Elblągu.

Józef Zając w młodości sam był sportowcem. Podczas studiów reprezentował barwy AZS Olsztyn. Grał w siatkówkę, uprawiał też lekkoatletykę. Potem został sędzią piłkarskim i kierownikiem Wydziału Sędziowskiego Olsztyńskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

W 1962 roku założył w Elblągu LKS Mlexer. Przez 50 lat był jego prezesem. W tamtym czasach kluby były wielosekcyjne. Mlexer miał drużynę piłkarską, ale najbardziej znany był z kolarstwa. Jego wybitnymi wychowankami są bracia Wadeccy: Piotr i Adam.

Kolejną wiodącą dyscypliną był tenis stołowy. Drużyna Mlexera przez kilka lat występowała w najwyższej lidze rozgrywek krajowych. Józef Zając był człowiekiem pełnym pasji i szacunku do sportowców. W pamięci kibiców zostanie jednym w filarów elbląskiego sportu.

Pożegnanie Józefa Zająca odbędzie się w piątek 2 października na cmentarzu Agrykola o godzinie 14.

 

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, Elbląg, pogrzeb
Sąd skazał mężczyzn, którzy napadli na kolekturę gier liczbowych w Elblągu. Nie była to ich pierwsza kradzież

Sprawcy napadu na kolekturę gier liczbowych w Elblągu skazani przez sąd na kary 10 miesięcy więzienia. Wnieśli o dobrowolne poddanie się karze. Do zdarzenia doszło w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV