Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Nie znamy polskich tańców narodowych”. Tancerze z Ełku wzięli sprawy w swoje ręce i zorganizowali warsztaty

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Polskie Radio

Polonez tańczony na studniówkach tylko w niewielkim stopniu przypomina polski narodowy taniec. Do takiego wniosku doszli tancerze z Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca działającego przy Ełckim Centrum Kultury i postanowili nauczyć tańca nauczycieli i wychowawców.

To na nich spoczywa obowiązek przygotowania maturzystów do zatańczenia poloneza na studniówkach. – Polonez studniówkowy jest źle tańczony – mówi kierownik Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Piotr Witaszczyk. Złe są kroki i figury. Polacy to jedyny chyba naród słowiański, który nie zna swoich tańców narodowych.

Dlatego tancerze postanowili to zmienić i nauczyć nauczycieli oraz wychowawców po to, żeby później przekazali tę wiedzę swoim uczniom. Bezpłatne warsztaty odbędą się 8 listopada. Chętni mogą zapisywać się telefonicznie w Ełckim Centrum Kultury.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w taniec, uczniowie, nauka, nauczyciele, tancerze, polonez
Elbląski oddział PCK dziękuje młodym wolontariuszom i ich mentorom. „Nasi uczniowie bardzo się angażują”

Elbląski odział Polskiego Czerwonego Krzyża uhonorował swoich młodych wolontariuszy i ich mentorów, działających w przedszkolach i szkołach. Każdy chętny, od przedszkolaka po nastolatka może włączać się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV