Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nie znam autora pomysłu reorganizacji ruchu na jednej z bardziej zakorkowanych ulic Elbląga”. Władze miasta dementuje pogłoski

Władze Elbląga stanowczo dementują pogłoski o rzekomych planach zamknięcia dla ruchu ulic Bema i Łęczyckiej i wprowadzenia tam jednego kierunku.

Powodem pojawienia się takich pogłosek może być fakt, że ta część miasta w godzinach szczytu komunikacyjnego jest nieprzejezdna. Ulica Bema prowadzi m.in w kierunku nowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, 16. Pułku Logistycznego, coraz większego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Łęczyckiej oraz największej elbląskiej nekropolii – Cmentarza Dębica.

 Pomysł nieznanego autora o reorganizacji ruchu na zakorkowanej ulicy Bema krąży po mieście od kilku miesięcy

– przyznaje wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, który sam dowiadywał się o nim np. od taksówkarzy.

Takiej zmiany jednak nie będzie. Miasto chce problem rozwiązać i wraca do projektu Obwodnicy Wschodniej, gotowy jest wniosek do rządowego programu 100 obwodnic. Elbląg musi do tego czasu udrożnić ruch na ulicy Bema i Łęczyckiej. Wnioski w sprawie koniecznych usprawnień złożyło już kilku radnych.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ruch, korki, ulica, miasto, ulica Bema
Elbląg dołącza do miast, które rezygnują z pokazu fajerwerków w Sylwestra

Pokaz fajerwerków zastąpi pokaz laserowy, który o północy uświetni zabawę pod chmurką. Informacja ta rodzi kontrowersje wśród elblążan, a dokładniej wśród tych którzy bez „strzelaniny” nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV