Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie zabraknie pieniędzy dla kilkuset kół gospodyń wiejskich z regionu. W puli jest 40 milionów złotych

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Do 5 tysięcy złotych dotacji na działalność, mogą otrzymać Koła Gospodyń Wiejskich. Wnioski o wsparcie przyjmuje do 30 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W puli, do rozdzielenia jest 40 milionów złotych. Pieniędzy wystarczy – zapewnia Warmińsko-Mazurski Oddział Agencji, choć chętnych może być wielu.

W Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich figuruje obecnie ponad 9 tysięcy tego typu organizacji. Najwięcej jest ich w Wielkopolsce prawie 1400, a na Warmii i Mazurach około 300.

Wysokość pomocy dla koła jest uzależniona od liczby jego członków i wynosi 3 tysiące złotych dla koła, które skupia nie więcej niż 30 osób, 4 tysiące jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tysięcy złotych, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Pieniądze mogą być wydawane m.in. na rzeczy potrzebne do statutowej działalności, jak np. stroje do występów, czy sprzęt AGD do przygotowywania regionalnych potraw.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśla, że Koła Gospodyń Wiejskich mogą działać także w miastach liczących do 5 tysięcy mieszkańców oraz w sołectwach, położonych w granicach miast.

O szczegółach Marcin Kazimierczuk – zastępca dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Szczegółowe informacje można otrzymać w placówkach ARiMR, pod numerem bezpłatnej infolinii 800 380 084 oraz na stronie internetowej Agencji www.arimr.gov.pl

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dotacje, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Zaufał fałszywemu doradcy i stracił 60 tys. złotych. „Nie ulegajmy chęci łatwego zysku”

Mieszkaniec Elbląga stracił 60 tys. zł po tym, jak zaufał fałszywemu doradcy z firmy zajmującej się kryptowalutami. Policja apeluje, by zachować daleko posuniętą ostrożność w działaniach...

Zamknij
RadioOlsztynTV