Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie zabraknie miejsca dla chorych na COVID-19 w szpitalach na terenie regionu. W użyciu jest mniej niż połowa respiratorów i łóżek

Fot. fotolia

Na Warmii i Mazurach przybyło dziś 582 zakażonych koronawirusem. Najwięcej, 112, przypadków zachorowań odnotowano w Olsztynie.

Ogniska COVID-19 są w trzech domach pomocy społecznej: w Jonkowie, Olsztynku i Ełku. Zakażenia występują także wśród policjantów. Choruje ponad 130 funkcjonariuszy, z prawie 3,5 tysiąca w całym garnizonie. Przez ostatnią dobę, w regionie zmarło 6 osób, w wieku od 60 do 94 lat.

Mimo rosnącej liczby zakażeń, na razie nie powinno być obaw, że na Warmii i Mazurach zabraknie łóżek dla chorych na COVID-19. Jak informują służby wojewody, w szpitalach w całym regionie jest 887 miejsc dla zakażonych koronawirusem. Obecnie leczone są w nich 422 osoby. 44 chorych jest podłączonych do respiratorów. W województwie dostępnych jest jeszcze prawie drugie tyle urządzeń przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów covidowych.

W całym regionie ponad 17600 osób jest objętych kwarantanną, która trwa 10 dni, o ile lekarz nie zdecyduje inaczej. Z kolei ponad tysiąc osób jest pod nadzorem epidemicznym.

Na Warmii i Mazurach od początku epidemii przeprowadzono 119,5 tysiąca testów na obecność koronawirusa. Od początku epidemii w regionie odnotowano prawie 9900 przypadków zakażeń, z czego niespełna 1/3 zakażonych wyzdrowiała. W regionie zmarło dotąd 112 osób.

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, respirator, łóżko, koronawirus
Strajk kobiet i lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Protest kobiet i wzrost liczny zakażeń koronawirusem to tematy audycji publicystycznej My, Wy, Oni. Gospodarzem audycji był Krzysztof Kaszubski. Z zaproszenia do dyskusji skorzystali: Konrad Sajkowski...

Zamknij
RadioOlsztynTV