Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie taka prosta historia

Plattówka

Anna i Arnau – Polka i Katalończyk. Od dwu i pół roku mieszkają w Gierzwałdzie.

Przyjechali z Hiszpanii jesienią 2015 roku. Dla Anny to był powrót po 15 latach emigracji, dla Arnaua przyjazd do rodzinnego domu żony, do Plattówki.

Anna jest córką Marioli Platte – zmarłej w październiku 2015 roku poetki, pisarki, autorki tekstów piosenek oraz współzałożycielki i wieloletniej prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Stworzone przez nią gospodarstwo agroturystyczne było jej wielką pasją i dumą.

Czy to był powód dla którego młode polsko-katalońskie małżeństwo zdecydowało się na życiową zmianę i co dzięki niej zyskało? O wyborach, które każą nam dojrzewać do wyzwań, jakie stawia przed nami życie w reportażu Alicji Kulik pt. „Nie taka prosta historia”. Bohaterami reportażu są Anna Platte i Arnau Salvia Roige.

Posłuchaj reportażu Alicji Kulik

00:00 / 00:00

Mariola Platte. Fot. B. Wawrzynkiewicz

Autor: K.Kantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gierzwałd, Mariola Platte, Polka, Plattówka, Katalończyk
Żyjemy coraz dłużej, później zawieramy związki małżeńskie, rzadziej się rozwodzimy. GUS sprawdził jacy są statystyczni Polacy

Dane dotyczące statystycznego Polaka - po raz pierwszy w swojej historii - opublikował Główny Urząd Statystyczny. Data publikacji zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Ludności. 38...

Zamknij
RadioOlsztynTV