Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ryzykuj! Służby przypominają o zakazie kąpieli w rzekach

Fot. Straż Miejska Elbląg

Wraz z nadejściem ciepłych dni wraca problem kąpieli w elbląskich rzekach. Służby przypominają, że obowiązuje całkowity zakaz kąpieli w tych akwenach.

Dzikich kąpielisk na terenie Elbląga jest kilka, a każde z nich jest bardzo niebezpieczne. Do takich miejsc zaliczyć trzeba rejon mostu kolejowego przy ul. Junaków, a także kanał przy ul. Mazurskiej. W miejscach tych w przeszłości dochodziło do wypadków i utonięć.

Bardzo niebezpiecznym miejscem do schłodzenia się jest również koryto rzeki Kumiela, na wysokości wodospadu w Parku Dolinka. Jest tam wyjątkowo ślisko, a nurt wody spadającej z wodospadu jest niezwykle silny. Miejsce to, choć posiada wydzieloną plażę, nie jest przeznaczone do kąpieli.

W okresie wakacyjnym dzikie kąpieliska będą pod specjalnym nadzorem patroli wodnych różnych służb mundurowych, w tym policji i straży granicznej. Za złamanie zakazu grozi mandat karny do 250 zł lub kara nagany.

Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Elbląg, rzeki, kąpiel
Jak wygląda rynek nieruchomości w Elblągu? „Ceny mieszkań są atrakcyjne”

Poszukujący mieszkania w Elblągu nie muszą się martwić. Miasto posiada zarówno mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. - To od klienta zależy, czy chce kupić...

Zamknij
RadioOlsztynTV