Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie poprawia się stan 3-letniego chłopca, który wpadł do zbiornika z szambem. Prokuratura prowadzi postępowanie

Fot. Straż Pożarna w Nowym Mieście Lubawskim

Stan trzyletniego chłopca, który wpadł do zbiornika z szambem nie poprawia się, a prokuratura wszczyna postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Do tragedii doszło w jednym z gospodarstw we wsi Lorki w gminie Grodziczno w poniedziałek.

Chłopca z gnojowicy wydobył ojciec, który udzielił mu pierwszej pomocy. Dziecko mimo podjętej akcji ratunkowej w bardzo ciężkim stanie zostało przetransportowane do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Nasza reporterka ustaliła, że trzylatek był nieprzytomny, zachłyśnięty nieczystościami z szamba. Płyny dostały się także do jego płuc, co spowodowało ich ciężkie zapalenie. Stan dziecka cały czas oceniany jest jako krytyczny. Chłopczyk samodzielnie nie oddycha, nie jest też wydolny krążeniowo. Jest podłączony do respiratora.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim prowadzi postępowanie wyjaśniające dotyczące zdarzenia w Lorkach – informacje przekazał nam prokurator rejonowy Marek Mamiński. Śledczy prowadzą czynności pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, podkreślają przy tym, że chodzi o nieumyślne działanie.

00:00 / 00:00

Ustalenia zebrane w sprawie i materiał dowodowy posłużą do określenia kwalifikacji czynu przy stawianiu ewentualnych zarzutów. Czy takie w ogóle będą stawiane, prokuratura poinformuje na początku przyszłego tygodnia.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, szpital, szambo, 3 letni chłopiec, Lorki
Lekarze walczą o życie 3-letniego Radka. Chłopiec wpadł do zbiornika na gnojowicę

Trwa walka o życie prawie 3-letniego chłopca, który wczoraj w małej wsi Lorki w gminie Grodziczno w powiecie nowomiejskim wpadł do szamba. Dziecko w ciężkim stanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV