Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydatki do Europarlamentu o pedofilii. Wanda Jankowska: zastanawiam się, dlaczego ten film puszczono przed wyborami. Małgorzata Matuszewska-Boruc: jestem całym sercem za ofiarami.

Czas premiery filmu „Tylko nie mów nikomu” jest dobrze przygotowanym działaniem politycznym – uważa Wanda Jankowska. Zdaniem Małgorzaty Matuszewskiej-Boruc nie można zapomnieć o ofiarach. Kandydatki Kukiz’15 i Lewicy Razem w wyborach do Europarlamentu były gośćmi Porannych pytań.

Wanda Jankowska przyznała, że w jej odczuciu temat pedofilii to „nic nowego”.

Zastanawiam się, dlaczego ten film puszczono przed wyborami. Dlaczego teraz różne opcje zadają pytania – czy to jest związane z polityką, wyborami. Tak, to jest związane z wyborami. Powiem szczerze całego filmu nie oglądałam, ale 10 minut mi wystarczyło, żeby stwierdzić, że ja to wszystko wiem.

– komentowała kandydatka Kukiz’15.

Małgorzata Matuszewska-Boruc kandydatka Lewicy Razem w wyborach do Europarlamentu zwraca natomiast uwagę na to, że w całym szumie wokół filmu zapomina się o osobach skrzywdzonych

Jestem całym sercem za ofiarami, bo w tym wszystkim mało się mówi o ofiarach. A one są najważniejsze. Nie może tak być, że są zostawione bez pomocy. Nie może tak dłużej być. Nie zamiatajmy tematu pod dywan.

Obie panie były zgodne co do tego, że winni pedofilii, niezależnie kim są, powinni zostać surowo ukarani, a ich przestępstwa nie powinny ulegać przedawnieniu.

Stojący w centrum Olsztyna Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej był kolejnym tematem Porannych pytań. Kandydatka Kukiz’15 Wanda Jankowska przekonywała, że pomnik powinie zostać przeniesiony do Muzeum Socjalizmu w Kozłówce. Uważa, że Rosjanie wykorzystają ten pomnik do swoich działań propagandowych.

To będzie się nasilało, jeżeli ten pomnik będzie tu stał. Skoro raz odważyli się tu przyjechać, to poczuli otwartą furtkę. To będzie nie tylko w Olsztynie. Proszę zwrócić uwagę, że na Lubelszczyźnie pod pomnikami, które zostały, są organizowane zloty. Ludzie przyjeżdżają motocyklami, chcą zaistnieć w jakiś inny sposób.

Małgorzata Matuszewska-Boruc kandydatka Lewicy Razem traktuje pomnik jako dzieło sztuki.

Mamy mało rzeźb wykonanych przez najlepszych naszych rzeźbiarzy, chociażby wieku XX. Dla mnie jest to zabytek. Uważam, że pomnik powinien zostać na tym miejscu, ale inaczej należy zagospodarować plac.

Wanda Jankowska dodała, że najlepszym rozwiązaniem byłoby referendum, które zdecydowałoby o przyszłości pomnika.

Posłuchaj Porannych pytań

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UE, wybory, europarlament, Razem, video, kukiz15, Małgorzata Matuszewska-Boruc, Wanda Jankowska, pedofilia w kościele
Pływacy z całego kraju walczą w Olsztynie o medale Mistrzostw Polski. Oglądaj relacje LIVE

Do niedzieli olsztyńska Aquasfera będzie areną zmagań pływaków z całego kraju. Dziś (15 maja) rozpoczynają się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. To najważniejsza impreza krajowa...

Zamknij
RadioOlsztynTV