Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pływacy z całego kraju walczą w Olsztynie o medale Mistrzostw Polski. Oglądaj relacje LIVE


Do niedzieli olsztyńska Aquasfera będzie areną zmagań pływaków z całego kraju. Dziś (15 maja) rozpoczynają się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.

To najważniejsza impreza krajowa w pływackim kalendarzu. Rywalizować w niej będzie około 780 zawodników. Na słupkach staną także reprezentanci klubów z Warmii i Mazur.

O medale w swoich kategoriach wiekowych na torach 50-metrowych powalczą gospodarze z AZS UWM i Kormorana Olsztyn, a także przedstawiciele Płetwala Szczytno, Medyka Giżycko, Jedynki Elbląg i MOSu Ełk. Duże nadzieje wiążemy z występami długodystansowców z akademickiego klubu – Justyny Burskiej, Krzysztofa Pielowskiego i Bartłomieja Koziejko.

Na listach są nazwiska wielokrotnych reprezentantów Polski i medalistów imprez międzynarodowych. Do Olsztyna przyjadą m.in. Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Radosław Kawęcki, Konrad Czerniak, Wojciech Wojdak czy Kacper Majchrzak. Warto zwrócić uwagę także na Marcina Cieślaka, który w 2016 roku zakończył karierę, a teraz – po trzyletniej przerwie – wraca do startów.

Fani pływania z pewnością czekają również na występy Danieli Georges i Marty Cieśli. Pierwsza z nich jako jedyna zawodniczka została zgłoszona do wyścigu na 200 metrów kraulem z czasem poniżej 2 minut (1:59.87). Zawodniczka AZS UMCS Lublin ma podwójne obywatelstwo – polskie i amerykańskie. W ubiegłym roku została powołana do kadry Polski. Marta Cieśla postanowiła natomiast od tego sezonu pływać w biało-czerwonych barwach. Jest zawodniczką klubu AZS AWF Katowice. Jako juniorka zdobyła tytuł mistrzyni Stanów Zjednoczonych w swojej kategorii wiekowej. Jej najlepszy czas na 50 metrów kraulem jest gorszy tylko o 0.06 s od rekordu Polski.

W Olsztynie zawodnicy będą walczyć nie tylko o medale mistrzostw Polski na torach 50-metrowych, ale także o kwalifikacje na międzynarodowe imprezy – Mistrzostwa Świata w Gwangju, Mistrzostwa Europy Juniorów w Kazaniu, Mistrzostwa Świata Juniorów w Budapeszcie, Olimpijski Festiwal Młodzieży w Baku i Uniwersjadę w Neapolu.

Olsztyn organizuje Główne Mistrzostwa Polski po raz czwarty. Poprzednie edycje tych zawodów odbyły się w stolicy Warmii i Mazur w latach 2012-2014.

Eliminacje codziennie będą się rozpoczynać o godzinie 9, finały – od środy do soboty – o 17. W niedzielę walka o medale zacznie się o 16.30.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, mistrzostwa, video, pilne
Fot. Ł. Sadlak
Kandydaci do Parlamentu Europejskiego na antenie Radia Olsztyn. Za nami kolejna debata wyborcza

W maju mieszkańcy Unii Europejskiej wybiorą posłów do Parlamentu Europejskiego. Radio Olsztyn zaprasza na cykl debat z udziałem kandydatów startujących z Warmii i Mazur oraz Podlasia....

Zamknij
RadioOlsztynTV