Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie milkną echa w sprawie przyjęcia unijnego budżetu. Bogusława Orzechowska (PiS): Nie jesteśmy chłopcami do bicia

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Ta uchwała dla Senatu to jest dla nas ogromny wstyd – powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator PiS Bogusława Orzechowska.

Senator skomentowała w ten sposób przyjęcie po burzliwej dyskusji głosami opozycji uchwały, wzywającej rząd do przyjęcia budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-27 w kształcie zaproponowanym przez Komisję Europejską.

To ogromny wstyd, żeby Izba Wyższa polskiego Parlamentu zmuszała rząd do tego, by kapitulował przy negocjacjach budżetu unijnego. My nie jesteśmy chłopcami do bicia, nie jesteśmy gorszym sortem, dlatego że Polska, podobnie jak inne kraje Unii Europejskiej, składa się do tego budżetu.

W głosowaniu wzięło udział 97 senatorów – uchwałę poparło 49 senatorów, 48 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wcześniej Sejm przyjął uchwałę wspierająca działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

Ponadto senator PiS pracująca też jako lekarz pediatra podkreśliła, że nasz system zdrowia jest gotowy na masowe szczepienia na COVID-19. – Myślę, że jesteśmy blisko. Natomiast i tak poczekajmy na ostateczne decyzje o wprowadzeniu tej szczepionki – podkreśliła, dodając:

Jesteśmy w stanie zaszczepić każdą liczbę pacjentów, którzy będą tego wymagali. Przystosowane do tego punkty szczepień są w całym kraju.

Senator Orzechowska dodała, że w jej opinii nie ma konieczności wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw koronawirusowi. Zdaniem Bogusławy Orzechowskiej część pacjentów już chorowała, szczepionka jest nowa i nie należy odbierać prawa woli obywatelom.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Bogusławą Orzechowską

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senat, szczepionka, Bogusława Orzechowska, koronawirus
W regionie wolnych jest 380 łóżek covidowych i 28 respiratorów

W szpitalach w województwie warmińsko-mazurskim wolnych jest 380 łóżek i 28 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19. Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek poinformował, że w regionie...

Zamknij
RadioOlsztynTV