Nie masz karty dostępu? Nie wejdziesz do szkoły

Uczniowie olsztyńskiej podstawówki numer 33, jako jedyni w regionie, będą wchodzili do szkoły korzystając z kart magnetycznych. Fot. M. Świniarski
Uczniowie olsztyńskiej podstawówki numer 33, jako jedyni w regionie, będą wchodzili do szkoły korzystając z kart magnetycznych.
Zestaw czytników i kamer monitoringu, które kosztowały 14 tysięcy złotych podarował placówce wojewoda warmińsko-mazurski. Nowoczesny monitoring zainstalowano aby chronić uczniów położonej przy lesie szkoły. Wszyscy uczniowie i rodzice otrzymają specjalne karty dostępu. Ma to uniemożliwić wejście osobom nieuprawnionym.
Dzięki kartom magnetycznym nikt obcy nie dostanie się do budynku – mówiła reporterowi Radia Olsztyn dyrektorka szkoły Edyta Balbuza-Szarota, prezentując działanie systemu:
Pierwszy taki system na Warmii i Mazurach zacznie działać w SP 33 od jutra (13 lutego).
Do tematu bezpieczeństwa w szkołach wrócimy w Popołudniówce Radia Olsztyn po godzinie 15.00. (mswin/bsc)

Uczniowie olsztyńskiej podstawówki numer 33, jako jedyni w regionie, będą wchodzili do szkoły korzystając z kart magnetycznych. Fot. M. Świniarski

Uczniowie olsztyńskiej podstawówki numer 33, jako jedyni w regionie, będą wchodzili do szkoły korzystając z kart magnetycznych. Fot. M. Świniarski

Uczniowie olsztyńskiej podstawówki numer 33, jako jedyni w regionie, będą wchodzili do szkoły korzystając z kart magnetycznych. Fot. M. Świniarski






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







