Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma nowych zakażeń SARS-Cov-2 na Warmii i Mazurach. Kolejne przypadki potwierdzono w 10 województwach

Kolejni mieszkańcy regionu wyzdrowieli z COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 301 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 5 kolejnych zgonach.

Nowych zakażeń nie ma w województwie warmińsko-mazurskim. Najwięcej jest na Śląsku. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 280 osób.

W regionie potwierdzono do tej pory 175 nowych zakażeń SARS-Cov-2, 133 osoby wyzdrowiały, jedna zmarła. W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 19 tysięcy 569 zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarły 953 osoby, które chorowały na COVID-19, a 8 tysięcy 183 osoby wyzdrowiały.

Większość osób, które zmarły w ciągu ostatniej doby i chorowały na COVID-19, miała choroby współistniejące. Są to: 86-letnia mieszkanka województwa małopolskiego, która przebywała w szpitalu w Raciborzu, a także 89-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna, którzy leczeni byli w szpitalu w Zgierzu oraz 77-letnia kobieta leczona w Poznaniu i 91-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Chorzowie.

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, oprócz 182 osób z województwa śląskiego, dotyczą 84 osób z województwa wielkopolskiego, 10 osób z województwa dolnośląskiego, 8 osób z województwa opolskiego, 6 osób z województwa podlaskiego, 4 osób z województwa pomorskiego, po 2 osoby z województw świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego oraz jedna osoba z województwa zachodniopomorskiego.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
Dyrektor Lasów Państwowych: Pandemia jest dla nas największym wyzwaniem

- Wystarczy tydzień i zagrożenie pożarowe będzie ogromne – mówił na antenie Radia Olsztyn Adam Roczniak, nowy dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Jednak jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV