Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie będzie rozdania nagród dla najgorszych filmów roku. Wszystko przez koronawirusa

W związku z pandemią koronawirusa odwołana została w sobotę w Los Angeles 40. edycja wręczenia „Złotych Malin” – nagród dla najgorszych filmów minionego roku.

Wcześniej organizatorzy imprezy zapewniali, że epidemia nie przeszkodzi w przeprowadzeniu ceremonii.

Golden Raspberry Foundation przyznawała zwykle swoje wyróżnienia w noc poprzedzającą wręczanie Oskarów. W tym roku organizatorzy odstąpili od tradycji z powodu wcześniejszego niż zazwyczaj terminu nagradzania trofeami Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Postanowili ustalić datę niezależną od Oscarów. Wyznaczyli ją na 14 marca, planując transmisję uroczystość w telewizji Comedy Dynamics.

Dziś wieczorem ceremonia Razzie na żywo musiała zostać odwołana/przełożona, ponieważ burmistrz Los Angeles zamknął wszystkie miejskie obiekty, w których mogło zgromadzić się ponad 50 osób, w tym nasz The Barnsdall Theatre

– głosiło oświadczenie współzałożyciela imprezy Johna Wilsona.

Jak uzasadniał bez sali show był niemożliwy. Wyraził jednak nadzieję na zaprezentowanie wideo, „być może” nawet o godz. 20 miejscowego czasu, kiedy miało się rozpocząć wręczanie nagród. Wilson nie sprecyzował, co będzie na nagraniu. Na stronie internetowej Razzies w anonsowanym terminie nagranie się nie ukazało.

Pośród nominowanych do najgorszych osiągnięć filmowych znalazły się m.in. „Koty”, „Rambo: Ostatnia krew” oraz „A Madea Family Funeral”. Każdy z nich miał szansę na zdobycie ośmiu statuetek. Przyznawane są one m.in. w kategoriach najgorszy film, aktor, aktorka, reżyser, scenariusz itp.

Do Złotych Malin nominowani zostali tacy aktorzy jak Anne Hathaway — „Oszustki” i „Serenity”, John Travolta – „Fanatic” oraz „Na zakręcie”, a także Sylvester Stallone — „Rambo: Ostatnia krew”.

Jurorzy szczególnie upodobali sobie Tylera Perry. Napisał on scenariusz, wyprodukował, wyreżyserował i zagrał cztery role w „A Madea Family Funeral”. Otrzymał nominację w kategorii najgorszy scenariusz, najgorsza aktorka (grał Medeę) drugoplanowy aktor (dwie) oraz najgorsze ekranowe dopasowanie.

Pretendentami do nagrody odkupienia dla tych laureatów Złotych Malin w minionych latach, którzy się zrehabilitowali, byli Will Smith („Aladyn”), Eddie Murphy („Nazywam się Dolemite”), Jennifer Lopez („Ślicznotki”), Keanu Reeves („John Wick 3″ oraz „Toy Story 4″), a także Adam Sandler („Nieoszlifowane diamenty”).

Autor: Ł.A/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino
#Zostań w domu… i co dalej? Wiele instytucji kultury ma pomysły jak wypełnić nam wolny czas

#Zostań w domu - to jeden z najpopularniejszych hasztagów w mediach społecznościowych. Domy kultury, kina, teatry czy biblioteki są zamknięte, ale nie oznacza to jednak, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV