Nidzica rozszerza współpracę z Obwodem Kaliningradzkim
W Kaliningradzie zakończyło się IX Forum Regionów Partnerskich Obwodu Kaliningradzkiego. Jego zadaniem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń między samorządami województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego a Obwodem Kaliningradzkim.
W trakcie obrad został przedstawiony aktualny stan realizacji Programu Polska-Rosja 2014-2020. Nidzica wspólnie z miejscowością Jantarnyj złożyła wniosek o dofinansowanie projektu o wartości przekraczającej 10 milionów złotych.
Podczas drugiego dnia Forum burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala oraz szef administracji Jantarnego Aleksiej Zaliwatskiy podpisali wstępną umowę partnerską dotyczącą współpracy w zakresie wymiany kulturalnej, sportowej i turystycznej między miastami.
Źródło: UM Nidzica
Redakcja: A. Dybcio























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



