Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

NFZ przywraca bezpośrednią obsługę w placówkach

Od 6 lipca 2020 r. NFZ będzie działać w pełnym zakresie. Fot. A.Socha

Sale obsługi klientów w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia od poniedziałku (6 lipca 2020 r.) będą działać w pełnym zakresie, jak przed stanem epidemii – wynika z informacji na stronie NFZ. Fundusz zachęca jednocześnie do zdalnego korzystania z usług.

W związku z kolejnym etapem przywracania obsługi bezpośredniej w placówkach NFZ, od 6 lipca w salach obsługi klientów, będzie można znów załatwić sprawy związane z formularzami unijnymi, w tym również uzyskać na miejscu Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

– informuje Narodowy Funduszu Zdrowia

NFZ zaznaczył też, że sale obsługi klientów będą działać od 6 lipca w pełnym zakresie usług, tak jak przed zawieszeniem ich funkcjonowania związanym ze stanem epidemii. Pokreślił jednak, że nadal większość spraw ze swoim oddziałem będzie można załatwić zdalnie np. telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Dodatkowo dla posiadaczy Profilu Zaufanego, czyli elektronicznego potwierdzenia tożsamości, do dyspozycji pozostają skrzynki podawcze ePUAP.

Redakcja: Ł.Węglewski za PAP (K.Torchała)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ, Narodowy Fundusz Zdrowia
NFZ zapłaci więcej za e-skierowania. Papierowy dokument nie będzie konieczny

Zmiany w Narodowym Funduszu Zdrowia. NFZ zapłaci placówkom zdrowotnym więcej za "e-skierowania". Co to oznacza dla pacjentów? Wyjaśnia Magdalena Mil, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Funduszu: E-skierowanie,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV