Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Naukowy finał I Flisu Kanałem Elbląskim

Fot. M. Stankiewicz

Konferencja naukowa „Flisacy” wieńczy I Flis Kanałem Elbląskim, który jest rekonstrukcją historyczną spławów sosny taborskiej, jakie odbywały tam jeszcze 50 lat temu.

Ma on przybliżyć dawne tradycje flisackie i pokazać jak wyglądało spławianie drewna wodami Oberlandu. Mieczysław Łabęcki, jeden z trzech retmanów w Polsce uważa, że ten flis to początek i że będzie ciąg dalszy tej przygody.

Tę nadzieję na kontynuację podziela Jadwiga Klim z Muzeum Morskiego w Gdańsku, która przypomina, że ta funkcja szlaku odeszła w zapomnienie. – Dlatego tak bardzo się cieszę, że flis Kanałem Elbląskim mimo przeszkód został zrealizowany i że tak naprawdę przypomniał, po co ten kanał został zbudowany – wyjaśnia.

Jak zapewnia dyrektor Biblioteki Elbląskiej – wszystkie referaty konferencji Flisacy znajdą się w tegorocznym wydaniu Rocznika Elbląskiego.Przypomnijmy- I Flis Kanałem Elbląskim zaczął się dwa tygodnie temu w Miłomłynie. Tratwa przebyła w tym czasie 150 kilometrów wodą i przez pochylnie.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Flis kanałem elbląskim. Rozpoczęło się budowanie tratwy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stomil wygrał sparing z Radunią Stężyca

W pierwszym meczu towarzyskim Stomil Olsztyn wygrał 2:0 z Radunią Stężyca. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Joao Augusto i Marek Niewiadomski. Piłkarze Stomilu Olsztyn od początku meczu...

Zamknij
RadioOlsztynTV