Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Naukowcy z całego kraju rozmawiali w Olsztynie o teraźniejszości i przyszłości historii publicznej

Fot. M.Kwiatkowska

Z udziałem historyków i ludzi kultury z całej Polski na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyła się konferencja naukowa. Jej hasłem przewodnim była „Historia publiczna – jej teraźniejszość i przyszłość”.

Olsztyn dołączył do światowej czołówki powołując nieznany w kraju, nowy kierunek studiów – animację pamięci społecznej. Dr hab. Jacek Kowalewski z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych podkreśla, że chodzi o budowanie pamięci lokalnych społeczności, tworzenie lokalnych archiwów.

Wśród tematów spotkania są między innymi „Rola i znaczenie tras edukacyjnych i rajdów historycznych w propagowaniu historii” i gra miejska, jako przykład przekazania wiedzy historycznej. Radio Olsztyn objęło konferencję patronatem. Nowy kierunek studiów – Animacja pamięci społecznej – ruszy na UWM w nowym roku akademickim.

Fot. M.Kwiatkowska

Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, historia, UWM
Sympozjum Familiologiczne w Olsztynie. Temat tegorocznego spotkania teologów to „Ekologia a rodzina”

"Ekologia a rodzina" - pod tym hasłem odbywa się w Olsztynie 3. Międzynarodowe Sympozjum Familiologiczne. - Nie zajmujemy się tylko kwestiami związanymi z rodziną, czy teologią,...

Zamknij
RadioOlsztynTV