Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Naukowcy dyskutują o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika

Fot. K. Szafryński

W Zamku w Lubawie trwa VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Kopernik na Ziemi Lubawskiej”.

Eksperci, historycy i pasjonaci debatują o życiu i różnych aspektach twórczości Mikołaja Kopernika. W tym roku gośćmi specjalnymi spotkania jest 8 naukowców, m.in. profesor Pietro Daniel Omodeo z Uniwersytetu Weneckiego – zapowiada Robert Szaj, dyrektor generalny współorganizatora konferencji Fundacji Nicolaus Copernicus:

To jest jeden z wybitniejszych naukowców i historyków nauki, który zajmuje się Mikołajem Kopernikiem. Opowie o badaniach związanych z Mikołajem Kopernikiem oraz o Koperniku we Włoszech. Po raz pierwszy wygłosi wykład w języku polskim.

00:00 / 00:00

Z referatami wystąpią naukowcy z Instytutu Historii Nauki PAN w Warszawie oraz Uniwersytetu w Toruniu, którzy opowiedzą m.in. o studiach medycznych Mikołaja Kopernika, jego badaniach matematycznych, a także odkrywaniu planet. Konferencja zakończy się jutro (30 maja) po południu.

Jej przebieg będzie transmitowany w internecie, w mediach społecznościowych Fundacji, na Facebooku oraz Youtube.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja
Prezydent Elbląga: Nie mamy pieniędzy na podwyżki dla tramwajarzy

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z komitetem strajkowym Tramwajów Elbląskich. Powtórzył to co wcześniej było już mówione - w budżecie miasta nie ma pieniędzy na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV