Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nauka hybrydowa w kilkunastu szkołach w regionie. Jedna prowadzi wyłącznie nauczanie zdalne

Według danych warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty na nauczaniu zdalnym jest teraz jedna szkoła. Siedemnaście placówek prowadzi nauczanie w systemie mieszanym, czyli część uczniów może chodzić do szkoły, część pozostaje w domach.

Wyłącznie zdalnie nauczanie prowadzi jeszcze do piątku Szkoła Podstawowa w Mikołajkach. Poza tym w siedemnastu placówkach w regionie w domach uczy się po kilka klas, czyli jest tam nauczanie hybrydowe.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka kuratorium oświaty w Olsztynie Małgorzata Hochleitner, nie ma znacznego wzrostu liczby szkół, w których potwierdzone są przypadki zakażeń koronawirusem. Od początku roku szkolnego ta liczba oscyluje wokół dwudziestu.

00:00 / 00:00

W poniedziałek (11 października) naukę w systemie hybrydowym zakończyło siedem placówek. Od początku roku w systemie zdalnym do tej pory pracowały dwie szkoły. Decyzję o przejściu na nauczanie zdalne lub hybrydowe podejmuje sanepid.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, nauka, nauka zdalna
Elbląg z rządowym wsparciem na zakup sprzętu komputerowego i książek

Prawie 180 tysięcy złotych dostanie Elbląg na zakup sprzętu komputerowego i książek na potrzeby placówek oświatowych. Jest to wsparcie z rządowego programu „Aktywna Tablica” oraz „Narodowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV