Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nasza radiowa koleżanka Kinga Grabowska wyróżniona w konkursie „Uzależnienia XXI wieku”

Kinga Grabowska

Dziennikarka Radia Olsztyn Kinga Grabowska została wyróżniona w konkursie „Uzależnienia XXI wieku”. Jury pod przewodnictwem Mariusza Szczygła przyznało trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia.

Wygrała audycja Jakuba Jamrozka poświęcona uzależnieniu od pornografii internetowej. Kinga Grabowska została doceniona za audycję pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniu od Internetu” w cyklu Radia Olsztyn „Porozmawiajmy o życiu” emitowanym w każdy poniedziałek po godz. 22.00.

W tym roku na konkurs wpłynęło 46 prac. Jury oceniało innowacyjność i ciekawość ujęcia tematu, warsztat dziennikarski, rzetelność informacji i oryginalność.

Konkursu promuje najbardziej wartościowe artykuły, reportaży lub programy publicystyczne poświęcone uzależnieniom.

Jak mówi Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia, która zainicjowała konkurs:

uzależnienie od Internetu, gier online, zakupów czy seksu, to problemy, które pojawiły się wraz z rozwojem nowoczesnych technologii i konsumpcyjnego stylu życia. Badania natomiast dowodzą, że Polacy nie zdają sobie sprawy z istnienia tych zagrożeń, dlatego bardzo nam zależy, by inspirować media i dziennikarzy do upowszechniania takiej wiedzy.

Gala konkursu „Uzależnienia XXI wieku” odbędzie się 11 grudnia w Warszawie.

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kinga Grabowska
Nagrody Dziennikarskie im. Pieniężnego. Wśród laureatów dziennikarze Polskiego Radia Olsztyn: Kinga Grabowska, Wojciech Chromy i Adam Socha

Po raz 8 przyznano Nagrody Dziennikarskie imienia Seweryna Pieniężnego. Nagrodę Główną otrzymali ex aequo dziennikarz pisma "Debata" i Polskiego Radia Olsztyn - Adam Socha oraz Anna...

Zamknij
RadioOlsztynTV