Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nastolatkowie zatrzymali kobietę. Jeździła po mieście „wężykiem”

Nastolatkowie z Ełku zatrzymali i uniemożliwili dalszą jazdę pijanej kobiecie. 18 i 16-latka zaniepokoił widok osobowego Volkswagena, który przemierzał „wężykiem” ulice miasta.

Chłopcy, widząc jak podczas jazdy po mieście uderza w krawężnik, zgłosili to pod numer alarmowy. Podejrzenie, że kierująca jest nietrzeźwa, niestety się potwierdziło. Jej stan zdecydowanie nie pozwalał na bezpieczne kierowanie autem. Zatrzymana kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

– mówi oficer prasowy ełckiej policji sierżant sztabowy, Agata Kulikowska de Nałęcz.

Sierżant sztabowy przyznaje, że coraz częściej młodzi ludzie reagują na takie sytuacje.

Taka postawa pokazuje, że mieszkańcy nie są obojętni na niebezpieczne zachowania. Tym bardziej cieszy fakt, że reagują młodzi ludzie i sprzeciwiają się takim czynom na drodze. Takie zgłoszenie świadczy o dbałości o wspólne bezpieczeństwo na drodze i poczuciu społecznej wagi problemu. Informując, możemy uratować komuś życie i zdrowie.

Za prowadzenie samochodu „na podwójnym gazie” zatrzymanej kobiecie grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz mandat karny.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, policja, kierowca, pijana
Wypadek na krajowej szesnastce w okolicach Ostródy. Utrudnienia także w innych miejscach regionu

  Nie ma już utrudnień na trasie szybkiego ruchu S7 Warszawa-Gdańsk. Na obwodnicy Elbląga osobowe auto wjechało w bariery. Liczne utrudnienia w ruchu wystąpiły także na...

Zamknij
RadioOlsztynTV