Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nasser Al-Attiyah, Sebastien Loeb czy może Stephane Peterhansel? Krzysztof Hołowczyc przewiduje klasyfikację końcową Rajdu Dakar

Fot. Mat. Prasowe

Kto przyjedzie jako pierwszy na metę tegorocznego Rajdu Dakar? Olsztynianin Krzysztof Hołowczyc, który cztery lata temu zajął trzecie miejsce w najtrudniejszym rajdzie terenowym świata uważa, że faworytem do końcowego triumfu jest aktualny lider generalki – czyli Katarczyk.

Myślę, że najszybszy będzie Nasser Al-Attiyah, ale bardzo często zawodził go sprzęt. Szukałbym zwycięzcy wśród zawodników Mini. Rajd jest o tyle trudny, że 70 % trasy stanowią wydmy i to pomimo faktu, że jest to najkrótszy Dakar w historii. Jakieś kłopoty ma Stephane Peterhansel, jednak według mnie walka o wygraną rozstrzygnie się między zawodnikami Mini a Nasserem Al-Attiyah.

00:00 / 00:00

Po sześciu etapach liderem jest wspomniany Nasser Al-Attiyah (Toyota). Katarczyk ma przewagę 37 minut i 43 sekund nad Sebastienem Loebem (Peugeot) oraz 41 minut, 14 sekund nad Stephanem Peterhanselem (Mini).

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Krzysztof Hołowczyc
Jazda autem po lodzie pozostanie bez kary?

Wjechał na zamarznięte jezioro, pod autem załamał się lód i teraz ma ponieść konsekwencje. Wracamy do wydarzeń z piątkowego popołudnia, kiedy to młody kierowca chciał sprawdzić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV