Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Naruszenie idei dobra i piękna”, czyli ciąg dalszy zamieszania wokół wystawy w Galerii Dobro w Olsztynie

Fot. M. Bartoszewicz

Młodzi twórcy grupy artystycznej „Zbiorowy” tworzyli prace, które zaprezentowane zostały pod nazwą „Polacy Europy” i wzbudziły kontrowersje.

Falliczne kształty, które pojawiły się w połączeniu z wizerunkiem kobiety na krzyżu czy orła wywołującego skojarzenia z polskim godłem, według olsztyńskich radnych PiS są obrazoburcze.

Na krytykę odpowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Mariusz Sieniewicz zakleił budzące kontrowersje fragmenty prac i zapowiedział, że wystawa nie zostanie zdjęta. Zgodnie z planem, będzie można ją oglądać do 25 listopada. Dyrektor MOK poinformował też, że ingerencja w prace artystów odbyła się za z ich wiedzą i zgodą.

Posłuchaj relacji reporterskiej

Fot. M. Bartoszewicz

Fot. M. Bartoszewicz

Fot. M. Bartoszewicz

Autor: M.Michalski/A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, wystawa, obraz, mok, Mariusz Sieniewicz, fallus, Galeria dobro
Kontrowersyjna wystawa w olsztyńskiej Galerii Dobro. Działacze PiS protestują: Ekspozycja powinna natychmiast zostać usunięta

-Nie ma zgody na znieważanie godła polskiego, żądamy wyciągnięcia konsekwencji - przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie nie zgadzają się na ich zdaniem haniebną wystawę, którą...

Zamknij
RadioOlsztynTV