Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontrowersyjna wystawa w olsztyńskiej Galerii Dobro. Działacze PiS protestują: Ekspozycja powinna natychmiast zostać usunięta

Fot. K. Grabowska

-Nie ma zgody na znieważanie godła polskiego, żądamy wyciągnięcia konsekwencji – przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie nie zgadzają się na ich zdaniem haniebną wystawę, którą od piątku można oglądać w Galerii Dobro Miejskiego Ośrodka Kultury. Wystawę tworzy kilkanaście prac, dwie z nich wzbudzają kontrowersje.

Jedna przedstawia nagą, ukrzyżowaną kobietę, której domalowano męskie przyrodzenia (trzy sztuki). Druga to obraz ptaka, który przypomina orła białego w koronie. Wystawa zdaniem przedstawicieli partii powinna być usunięta natychmiast – mówią olsztyński radny PiS Dariusz Rudnik i związany z partią Radosław Nojman.

Dyrektor MOKu Mariusz Sieniewicz  odpowiada, że wystawa jest happeningiem tworzonym przez wielu artystów i mieszkańców miasta. W trakcie jej tworzenia każdy mógł dodać coś od siebie i dalej może to zrobić. Odnosząc się do namalowanego ptaka – zapewnia, że nie jest to godło naszego kraju.

Jeśli wystawa nie zostanie usunięta,  przedstawiciele PiS zapowiadają protest 12 października, podczas uroczystej sesji zwołanej z okazji uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Fot. A. Socha

Fot. A. Socha

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, Dariusz Rudnik, Mariusz Sieniewicz, Miejski Ośrodek Kultury
Historia ełckich sportowców, działaczy i klubów w Muzeum Historycznym

„Sport w powojennym Ełku 1945-1956” to tytuł wystawy prezentowanej w Muzeum Historycznym w Ełku. Wystawę na której poznajemy historię organizacji sportowych, sylwetki sportowców i działaczy sportowych,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV