Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Narasta konflikt w szpitalu uniwersyteckim. Do placówki weszli kontrolerzy

fot. Przemysław Getka

W szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie narasta konflikt między byłą już dyrekcją a lekarzami. Sprawa robi się coraz bardziej medialna, a do placówki wchodzą kontrolerzy.

Kontrola NFZ to pokłosie artykułu Wirtualnej Polski, w którym dziennikarze wzięli pod lupę dyżury prof. Wojciecha Maksymowicza. Z udostępnionych przez szpital dokumentów wynika, że w 22 przypadkach w określonym czasie profesor był jednocześnie na dyżurze i w Sejmie lub podczas dyżuru brał udział w zdalnym głosowaniu.

Prof. Maksymowicz oświadczył, że w tym okresie wykonał pracę w szpitalu z nawiązką, sugerując, że za harmonogram odpowiadał wicedyrektor.

Do sprawy odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, który zapowiedział kontrolę NFZ w szpitalu uniwersyteckim.

Rzeczniczka warmińsko-mazurskiego NFZ Magdalena Mil potwierdziła, że kontrolerzy pracują w szpitalu uniwersyteckim od wczoraj (od wtorku). Weryfikowany jest m.in. sposób zabezpieczenia obsady lekarskiej w wybranych oddziałach.

00:00 / 00:00

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Rezygnacje dyrektora i wicedyrektora szpitala uniwersyteckiego. Jaki jest powód?

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, konflikt, szpital uniwersytecki, dyżur
Rezygnacje dyrektora i wicedyrektora szpitala uniwersyteckiego. Jaki jest powód?

Radosław Borysiuk nie jest już dyrektorem szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie, rezygnację złożył także wicedyrektor. Konflikt między lekarzami a dyrekcją szpitala doprowadził do odwołania dyrektora Radosława Borysiuka....

Zamknij
RadioOlsztynTV