Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Naprawiono podpory wiaduktu. Drogowcy przywrócili ruch na obwodnicy Olsztyna

Fot. GDDKiA Olsztyn

Zakończono naprawę podpory mostu na obwodnicy Olsztyna na trasie S51. Po wzmocnieniu fundamentu podpory i wykonaniu próbnego obciążenia przywrócono ruch – poinformował rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

Od dziś drogą S51, w kierunku Ostródy, można jechać dwoma pasami, co rozwiąże codzienny problem powstawania tam korków. W listopadzie, podczas rutynowego przeglądu, drogowcy stwierdzili nieprawidłową pracę jednej z podpór mostu.

Chociaż usterka nie stwarzała – w naszej ocenie – ryzyka powstania katastrofy budowlanej (…) wspólnie z wykonawcą obiektu podjęliśmy decyzję o prewencyjnym zamknięciu nitki obiektu w kierunku Ostródy

– wyjaśnił Karol Głębocki.

Fot. GDDKiA Olsztyn

Wykonano tymczasową stabilizację jednego słupa podpory. Poza tym zainstalowano czujniki monitorujące pracę konstrukcji, a na podstawie pomiarów i badań dokonano analizy zachowania się konstrukcji obiektu.

Konieczne było wzmocnienie gruntu wokół podpory obiektu. Fundament podpory wzmocniono za pomocą ścian szczelinowych tzw. baret. Wykonano osiem ścian o głębokości 36 metrów. Następnie połączono je z istniejącym fundamentem. Ostatnim etapem było prostowanie łożysk. Po zakończeniu naprawy, wykonano obciążenie próbne konstrukcji. Na moście stanęło osiem ciężarówek o masie 40 ton każda.

00:00 / 00:00

Fot. GDDKiA Olsztyn

Rzecznik GDDKiA w Olsztynie dodał, że za kilka miesięcy zespół ekspertów zbada pracę całej konstrukcji i zdecyduje, czy konieczne będą dodatkowe naprawy.

Fot. GDDKiA Olsztyn

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

Kiedy zostanie naprawiony wiadukt na obwodnicy Olsztyna? Drogowcy nie mają dobrej wiadomości

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, most, naprawa, obwodnica Olsztyna, S51
GDDKiA ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach regionu

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach regionu. W okolicach Elbląga, Braniewa, Olsztyna, Ostródy, Nidzicy, Szczytna, a także Mrągowa, Ełku i Gołdapi pada śnieg. - Taka aura...

Zamknij
RadioOlsztynTV