Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Napadł na bank, jak w rasowym filmie kryminalnym. 39-latek usłyszał wyrok

Fot. KMP Elbląg

Cztery lata więzienia za napad z bronią na bank – taki wyrok usłyszał 39-latek, który w czerwcu ubiegłego roku zrabował pieniądze z placówki w Elblągu.

Rok po napadzie Maciej D. stanął przed sądem. Mężczyzna spędzi w więzieniu trzy lata, bo przez ostatnie 12 miesięcy przebywał w areszcie. Musi też zapłacić pracownikom banku 13 tysięcy złotych zadośćuczynienia za doznane przez nich krzywdy.

Przebieg napadu był jak z filmu kryminalnego. Maciej D. wszedł do banku w samo południe. Był zamaskowany, wyjął rewolwer i zażądał wydania gotówki. Dostał 26 tysięcy złotych i uciekł. Policja potrzebowała kilku dni na odnalezienie go. Pomógł monitoring i pies tropiący.

Sprawca znalazł się areszcie. Pieniądze zostały odzyskane. Rewolwer okazał się bronią alarmową, na którą mężczyzna nie miał zezwolenia. Desperat przyznał, że napadł na bank z powodu kłopotów finansowych. Był zadłużony i nie miał pieniędzy na spłatę wierzycieli.

Wyrok wydany przez Sąd Okręgowy w Elblągu nie jest prawomocny.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, napad, bank, więzienie
Nie zabraknie pieniędzy dla kilkuset kół gospodyń wiejskich z regionu. W puli jest 40 milionów złotych

Do 5 tysięcy złotych dotacji na działalność, mogą otrzymać Koła Gospodyń Wiejskich. Wnioski o wsparcie przyjmuje do 30 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W puli,...

Zamknij
RadioOlsztynTV