Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Napad na taksówkarza w Górowie Iławeckim

Dwaj młodzi mężczyźni podejrzani o napad na taksówkarza trafili do aresztu, po tym jak zaatakowali kierowcę, który przywiózł im zamówione jedzenie i alkohol.

Zaczęło się od libacji, którą mężczyźni zorganizowali sobie przy ul. Lidzbarskiej w Górowie Iławeckim. Kiedy zabrakło im jedzenia i alkoholu zamówili taksówkarza, by ten wszystko dowiózł. Za kurs chcieli zapłacić kartą bankomatową. Kiedy usłyszeli, że to niemożliwe zaczęli szarpać się z taksówkarzem, który uciekł.

Uczestnicy zabawy ponownie wezwali inną taksówkę z towarem. Po odmowie zapłaty kartą mężczyźni siłą wyciągnęli taksówkarza z auta, przewrócili na ziemię i oprócz zamówienia, ukradli mężczyźnie 150 złotych.

Policja zatrzymała dwóch napastników. Mateusz D. miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie, natomiast Kamil K. prawie 1,5 promila. Trzeci uciekł,ale trwają poszukiwania. 18- i 25-latek są już w tymczasowym areszcie. Grozi 12 lat pozbawienia wolności.

 

(gaj/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w napad, taxi
Trzej porywacze z Warszawy zatrzymani – FILM

Mężczyźni, którzy kilka dni dni temu uprowadzili mieszkańca Olsztyna, usłyszeli dziś zarzuty. Do sądu wpłynął wniosek o aresztowanie ich na 3 miesiące. Bandyci przyjechali samochodem na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV