Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Największy szpital specjalistyczny w regionie zamyka oddział. Większość lekarzy odeszło do Działdowa

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie nie ma ortopedów. Placówka zawiesiła pracę oddziału ortopedii i traumatologii narządu ruchu do końca tego miesiąca. Do końca stycznia 2022 nie działa także poradnia ortopedyczna.

Lekarze ortopedzi nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktów ze szpitalem wojewódzkim. Od tego czasu placówka poszukuje nowych specjalistów, a oddział i poradnia nie działają.

Szpital rozpisał już drugi konkurs na złożenie ofert przez ortopedów.

W poniedziałek będzie rozstrzygnięcie. Jeśli będą chętni, natychmiast ich zatrudnimy

– deklaruje zastępca dyrektora do spraw lecznictwa szpitala wojewódzkiego w Olsztynie Jerzy Górny.

00:00 / 00:00

Sytuacja jest monitorowana przez NFZ, który zwrócił się do innych szpitali w regionie o objęcie opieką pacjentów wymagających hospitalizacji – poinformowała rzeczniczka olsztyńskiego oddziału NFZ Magdalena Mil.

00:00 / 00:00

Te placówki to m.in. szpital miejski w Olsztynie i poliklinika oraz powiatowy szpital w Działdowie. Ortopedzi z Olsztyna w większości przeszli do szpitala powiatowego w Działdowie, który jeszcze w czerwcu sam borykał się z brakami kadrowymi. Przez to też musiał zawiesić oddział ortopedii – wyjaśnił dyrektor działdowskiego szpitala Ireneusz Weryk.

00:00 / 00:00

W szpitalu w Działdowie pracuje czterech lekarzy, którzy wcześniej byli zatrudnieni przez szpital wojewódzki w Olsztynie.

Fot. A. Chmielewska

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital wojewódzki, ortopedzi, ortopedia, oddział ortopedyczny, szpital w Działdowie
Cała neurologia wraca do pracy. Szpital wojewódzki w Elblągu nadal szuka specjalistów

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przywraca pracę pododdziału udarowego, który był zamknięty od lipca. Dyrekcja placówki zawiesiła pracę całej neurologii na 2 wakacyjne miesiące z powodu...

Zamknij
RadioOlsztynTV