Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najnowszy numer Rocznika Elbląskiego trafił do czytelników

Fot. bibliotekaelblaska.pl

Rocznik Elbląski to najstarsze, powojenne pismo naukowe w mieście. Wydawane jest przez Towarzystwo Historyczne od 1961 roku. Autorami są miejscowi badacze, ale też historycy z Gdańska, Torunia i Łodzi, a także z uniwersytetów w Rosji i Niemczech.

W każdym z dwudziestu ośmiu numerów Rocznika Elbląskiego są artykuły poświęcone historii miasta i regionu. Jak zapewnia Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej – miłośnicy historii znajdą wiele ciekawych tekstów – m.in. o stosunkach z zakonem krzyżacki, o testamentach czy śladach zwierzęcych odkrytych na pozostałościach zamku krzyżackiego.

A też o transporcie wiślanym w dawnych czasach i o przemianach społecznych na Warmii przed 500 laty. Rocznik Elbląski znajduje się na liście wykazu czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wszystkie numery są dostępne w Bibliotece Elbląskiej w formie papierowej, ale też bezpłatnie online w Elbląskiej Bibliotece Cyfrowej. Autorzy i komitet redakcyjny spotkali się dziś z czytelnikami w sali audiowizualnej placówki przy ul. Św. Ducha. Dodatkową atrakcją była promocja książki Cezarego Wawrzyńskiego „Żegluga i Kanały Żeglowne Dawnej Rzeczypospolitej”.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV