Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsi z regionu powalczą w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach

Fot. P. Getka

Nasza „złota dziesiątka” już w drodze do Warszawy. Finaliści okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach zmierzą się z pozostałymi 150 uczniami z całej Polski.

Centralny etap wyłoni 48 finalistów i laureatów, którzy oprócz rozległej wiedzy dotyczącej mediów, otrzymają nagrodę specjalną. Mówi o tym dr Magdalena Żmijkowska z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM.

Ideą olimpiady jest poszerzenie wiedzy, zapoznanie się z funkcjonowaniem mediów, ale też przybliżenie zawodu dziennikarza i w ogóle zawodów okołomedialnych. Dlatego główną nagrodą dla laureatów i finalistów są indeksy na kierunki dziennikarskie w poszczególnych uczelniach. Każda z tych jednostek przewidziała 3 miejsca dla poszczególnych finalistów i laureatów.

00:00 / 00:00

To 9. edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach. W piątek uczestnicy piszą test, a w sobotę najlepsi powalczą ze sobą w quizie. Za naszych uczestników trzymamy mocno kciuki.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, media, finał
Konkurs „Szlakiem szwadronu ppor. Henryka Wieliczko ps. Lufa”

Dzieci i młodzież pamiętają o ppor. Henryku Wieliczce ps. „Lufa”. W Braniewskim Centrum Kultury odbędzie się wystawa prac konkursowych, poświęconych nowemu patronowi terytorialsów z Braniewa. Tematem...

Zamknij
RadioOlsztynTV