Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsi siatkarze ponownie na plaży w Starych Jabłonkach

Para Kinga Kołosińska – Monika Brzostek. Fot. Krzysztof Roznowski

Najlepsze pary siatkarek i siatkarzy plażowych świata ponownie zawitają do Starych Jabłonek! 19 sierpnia na boiskach przy jeziorze Szeląg Mały rozpocznie się jubileuszowy, 10 turniej z cyklu World Tour.

Organizacja tegorocznej edycji nie była wcale oczywista. Na początku marca turniej był zagrożony. Powód? Problemy z „dopięciem” budżetu. Po wielu tygodniach negocjacji ze sponsorami i Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, udało się zgromadzić potrzebną sumę pieniędzy. O szczegółach opowiada Jacek Kasprzyk – wiceprezes PZPS.

00:00 / 00:00

Problemy finansowe były, jak co roku – mówi promotor turnieju w Starych Jabłonkach – Andrzej Dowgiałło – który jednocześnie podkreśla, że wszystko jest już dopięte na prawie ostatni guzik.

00:00 / 00:00

Tomasz Dowgiałło – Dyrektor Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej 2013 w Starych Jabłonkach. Fot. Łukasz Węglewski

Umowa z FIVB na organizację turnieju World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach jest podpisana na cztery lata. Organizatorzy chcą się z tego kontraktu wywiązać. Tomasz Dowgiałło – dyrektor zawodów ma nadzieje, że tegoroczny turniej przyciągnie sponsorów w przyszłych latach.

00:00 / 00:00
(rozmawiał Piotr Świniarski)

Do tematu wrócimy w niedzielnym Magazynie Sportowym Radia Olsztyn, po godz. 18.05.

(pświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka plażowa, Stare Jabłonki, Tomasz Dowgiałło
Stare Jabłonki goszczą najlepszych kadetów

W Starych Jabłonkach trwa turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów w siatkówce plażowej. Na boiskach nad jeziorem Szeląg Mały rywalizują zawodnicy z czterech województw: kujawsko-pomorskiego,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV