Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsi młodzi siatkarze grają w hali Urania

Fot. P. Świniarski

Najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z całej Polski stanęli w Olsztynie do rywalizacji w turnieju kończącym sezon halowy.

Oprócz młodych adeptów siatkówki do stolicy Warmii i Mazur przyjechało wiele znakomitości tej dyscypliny sportu, które odpowiadają za szkolenie młodzieży w popularnych SOS-ach.

Szef projektu, były trener reprezentacji Polski oraz AZS-u Olsztyn Waldemar Wspaniały przyznał, że nowa hala Urania zrobiła na nim wrażenie.

Koordynatorem regionalnym Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na wschodzie kraju jest natomiast Adam Nowik – urodzony w Węgorzewie, były reprezentant Polski oraz zawodnik takich klubów, jak Czarni Radom czy Skra Bełchatów.

Szef szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, były selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Zbigniew Krzyżanowski podkreślił, że w każdym roczniku są diamenty – trzeba je tylko znaleźć.

Selekcjoner młodzieżowej kadry siatkarek Maciej Dobrowolski przyznał, że takie zawody to doskonała okazja do nabierania doświadczenia.

Jedną z trenerek Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest Dominika Leśniewicz. Mistrzyni Europy z 2003 roku podkreśla, że SOS-y to trampolina do zawodowej siatkówki.

Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych potrwa do wtorku, a całość zwieńczy uroczysta gala.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. P. Świniarski

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w siatkówka, turniej
AZS UWM Olsztyn szuka chętnych do gry w II lidze

AZS UWM Olsztyn, będący w praktyce rezerwami Indykpolu AZS-u, szuka nowych siatkarzy.Zespół będzie rywalizował w siatkarskiej II lidze. Drużyna wraca po kilkuletniej przerwie do grona drugoligowców...

Zamknij
RadioOlsztynTV