Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nagrodzeni za ciężką pracę. Wręczono odznaczenia nauczycielom

Fot. D. Grzymska

Ponad 130 pedagogów z regionu otrzymało dziś odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przyznano Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody.

Wśród najwyższych odznaczeń – Srebrny Krzyż Zasługi odebrała Anna Waszelewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie, która przyznała, że nie spodziewała się takiego zaszczytu.

Może za chęć wykonywania bardzo dobrze swojej pracy, za pasję. Bardzo lubię swój zawód i wiąże się to z dodatkowymi czynnościami, które wykonuję poza standardowym prowadzeniem lekcji.

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Oprócz odznaczeń przyznano także nagrody: ministra edukacji narodowej oraz warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. Kurator Krzysztof Marek Nowacki podkreślał, że to wyróżnienie dla mistrzów.

Święto Edukacji Narodowej jest też szczególnym dniem, kiedy honoruje się tych nauczycieli, których można nazwać mistrzami. Mistrz ma nie tylko wiedzę formalną, bo nią się legitymizują poprzez ukończone studia, ale to też ktoś, kto potrafi rzeczy trudne uczynić łatwymi. Mistrz wprowadza dziecko w świat wartości.

00:00 / 00:00

Uroczystość odbyła się w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Najwyższe wyróżnienie trafiło do Olsztyna. Kto odebrał honorowy tytuł profesora oświaty?

Czasy się zmieniają a wraz z nimi szkoła. Dziś Dzień Edukacji Narodowej

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciel, medale, nagrody, wyróżnienia, święto, nauczyciele, Dzień Edukacji Narodowej, pedagodzy, kurator oświaty, Minister Edukacji Narodowej, Medal za Długoletnią Służbę
Czasy się zmieniają a wraz z nimi szkoła. Dziś Dzień Edukacji Narodowej

Wiele rzeczy się zmieniło, wiele pozostało niezmiennych. Dzisiejsza szkoła różni się od tej chociażby sprzed 20 lat. Nadal jednak tak samo uroczyście obchodzony jest Dzień Edukacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV