Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nadużycia urzędników państwowych tematem spotkania ekspertów i prawników z całej Polski

Fot. A. Skrago

Czy urzędnicy ponoszą odpowiedzialność za swoje błędy, jak dochodzić swoich praw, jeśli zostaliśmy pokrzywdzeni przez urząd skarbowy. O tym dyskutowano podczas pierwszej ogólnopolskiej konferencji naukowej „Odpowiedzialność władzy publicznej”. 

Przewlekłość postępowania sądowego, błędy skarbówki, czy nadużycia funkcjonariuszy publicznych – wszystkie te przypadki świadczą o braku  etyki władzy publicznej. Uczestnicy konferencji zastanawiali się, co trzeba zmienić, by prawo było przestrzegane i w jaki sposób można dochodzić sprawiedliwości .

Mamy ustawę, która jest ustawą martwą – odpowiedzialność funkcjonariuszy publicznych. Była przyjęta w 2011 roku. Odpowiedzialność poniosło 50 funkcjonariuszy publicznych w skali całego kraju

– mówił Piotr Aszkiełowicz, organizator spotkania.

W konferencji w Kortowie uczestniczą naukowcy z  Krakowa, Poznania, Lublina,  Warszawy oraz Olsztyna. Wydarzeniu, które zorganizował Wydział Prawa i Administracji oraz koła naukowe, patronuje Radio Olsztyn.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, wladza
Nowoczesna ma własny pomysł na emerytury służb mundurowych

Od 1 października emeryci i renciści, którzy kiedyś byli funkcjonariuszami SB mają obniżone świadczenia. Dotknięci przez ustawę szukają pomocy u Rzecznika Praw Obywatelskich oraz posłów opozycji....

Zamknij
RadioOlsztynTV