Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny biurowiec. Elbląg przekazał Agencji Rozwoju Przemysłu trzy działki

Fot. fotolia.pl

Nie ma przeszkód, żeby w Elblągu powstała inwestycja, którą sfinansuje Agencja Rozwoju Przemysłu z rządowego programu Fabryka.

Miasto i Agencja weszły do spółki o nazwie Porta Mare. Teraz elbląscy radni zdecydowali o przekazaniu jej gruntów na Wyspie Spichrzów, gdzie za 50 milionów złotych zbudowany zostanie nowoczesny biurowiec. Uchwała była niezbędna, bo zapisy umowy zobowiązują miasto do przekazania gruntów w przyjętym wcześniej miejscu – wyjaśnia wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

Zapisano tam, że jeśli do końca 2021 roku samorząd nie przekaże gruntów w formie aportu, będzie musiał sprzedać swoje udziały Agencji Rozwoju Przemysłu i wtedy inwestycja realizowana byłaby poza Elblągiem.

Spółka Porta Mare otrzymała od miasta aportem półtora hektarowy grunt nad rzeką Elbląg przy ulicy Warszawskiej i wkład w wysokości 100 tysięcy złotych. Zbuduje tam biurowiec o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to miejsce pracy dla firm świadczących nowoczesne usługi biznesowe. Inwestycja ma powstać do połowy 2022 roku.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, inwestycja, Wyspa Spichrzów
MOPS przestrzega przed koronaoszustami. Nie daj się oszukać

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu po raz kolejny ostrzega przed oszustami. Apel kierowany jest przede wszystkim do seniorów, którzy mogą stać ofiarami przestępców podszywających się...

Zamknij
RadioOlsztynTV