Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na spotkaniach teatralnych zobaczymy Jandę i Trelę

Krystyna Janda jako Danuta Wałęsa, fot. Karolina Wolf

Pantomima, opera, taniec i cenione spektakle – takie będą 22. Olsztyńskie Spotkania Teatralne.

Rozpoczną się 15 marca, a dziś odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa. Gośćmi trwającego siedem dni festiwalu będą znakomite teatry – m.in. Łaźnia Nowa z Krakowa, Wybrzeże z Gdańska, Polski Teatr Tańca z Poznania, Opera Śląska z Bytomia i Wrocławski Teatr Pantomimy.

Będzie można zobaczyć Jerzego Trelę w spektaklu Wielki John Barrymore Teatru Stu z Krakowa czy Krystynę Jandę w głośnym monodramie inspirowanym książką Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice” Teatru Polonia z Warszawy.

Elżbieta Lenkiewicz z olsztyńskiego teatru Jaracza, która wraz z Andrzejem Fabisiakiem wybrała przedstawienia na Festiwal, przyznaje, że pokazane zostaną różnorodne i docenione w Polsce spektakle:

00:00 / 00:00

Elżbieta Lenkiewicz zauważa, że ponad 20-letnia tradycja Festiwalu wpłynęła na upodobania widzów, którzy stali się bardziej wymagającymi odbiorcami:

00:00 / 00:00

Bilety na Olsztyńskie Spotkania Teatralne będą w sprzedaży od 18 lutego. (A.Lipczyńska/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Janda, Spotkania Teatralne
Gwiazdorska obsada Spotkań Teatralnych

W przedostatnim dniu Spotkań Teatralnych wyczekiwanym wydarzeniem była sztuka Teatru Polonia "32 Omdlenia" Czechowa z udziałem Krystyny Jandy, Ignacego Gogolewskiego i Jerzego Stuhra, który po 40...

Zamknij
RadioOlsztynTV