Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gwiazdorska obsada Spotkań Teatralnych

Jerzy Stuhr, fot. www.teatr.olsztyn.pl

W przedostatnim dniu Spotkań Teatralnych wyczekiwanym wydarzeniem była sztuka Teatru Polonia „32 Omdlenia” Czechowa z udziałem Krystyny Jandy, Ignacego Gogolewskiego i Jerzego Stuhra, który po 40 latach od debiutu scenicznego żegna się z publicznością.

Aktor zapowiedział, że to jest ostatni jego spektakl. Po przedstawieniu, które odbyło się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych artysta spotkał się z publicznością.

Niewątpliwym wydarzeniem Festiwalu jest także spektakl Teatru Kana ze Szczecina Moskwa-Pietuszki wg Jerofiejewa. Monodram w wykonaniu Jacka Zawadzkiego jest jednym z najważniejszych przedstawień wyreżyserowanych przez Zygmunta Duczyńskiego.

Pokazywany był na najważniejszych Festiwalach w kraju i na świecie. Choć jego premiera odbyła się 1989 roku, to nie traci na aktualności. – mówi aktor Jacek Zawadzki.

00:00 / 00:00

Zawadzki wciela się w postać Wieniczki, przegranego alkoholika, który utraciwszy pracę w Moskwie wraca do swoich rodzinnych Pietuszek. Monodram rozgrywa się w ascetycznej scenerii wagonu pociągu. Spektakl jest nie tylko portretem skłóconego z życiem nieudacznika, stanowi przede wszystkim alegorię życia jako podroży przez czyściec do raju.

Olsztyńskie Spotkania Teatralne zakończą się w niedzielę (24.03) Galą z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. (alip/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, kultura, Stuhr
Koncertowo uczczą prezydencję

W Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w Olsztynie wystąpi znakomita orkiestra kameralna Camerata Ireland. Koncert odbywa się pod Honorowym Patronatem Ambasadora Irlandii Eugen'a Hutchinsona. Koncert jest częścią...

Zamknij
RadioOlsztynTV