Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego i Sikorskiego pękły szyny tramwajowe. Służby zapewniają: problem zniknie jeszcze dziś

Fot. Łukasz Węglewski

Kursy linii tramwajowych numer 1 i 2 zostały wstrzymane. Powodem jest pęknięcie szyn tramwajowych. Szyny pękły na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego i Sikorskiego.

Jak powiedział rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie – Cezary Stankiewicz – problem zgłosił motorniczy. Na miejscu natychmiast pojawili się pracownicy nadzoru ruchu, którzy potwierdzili pęknięcie szyn i wstrzymali kursy linii tramwajowej numer 1 i 2. MPK z kolei całą sytuację zgłosiło firmie, która jest wykonawcą tego odcinka. Na czas utrudnień w ruchu tramwajowym uruchomiono zastępcze linie autobusowe Z-1 oraz Z-2. Będą one kursowały wzdłuż trasy wstrzymanych linii tramwajowych.

Przedstawiciele firmy, która jest wykonawcą pękniętego odcinka szyn tramwajowych zapewnili, że problem powinien zniknąć jeszcze dziś.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, ruch, autobus, szyny, utrudnienia, pęknięcie
Utrudnienia na trasie Olsztyn-Wójtowo. Trwa montaż oznakowania na DK 16

Dziś i jutro możliwe utrudnienia na drodze nr 16 w okolicach Wójtowa. Drogowcy montują nowe oznakowanie. Utrudnienia są związane z koniecznością ustawienia nowych znaków drogowych. Te...

Zamknij
RadioOlsztynTV