Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Krzywe – dodatkowo 12 mln, na basen w Morągu – 10 mln zł

Projekt kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel

Do czerwca 2015 roku nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie powstanie całoroczna baza sportowa, a w Morągu kryty basen.

Dziś (27.02.) prezydent Olsztyna i burmistrz Morąga podpisali z marszałkiem województwa umowy na dofinansowanie nowych inwestycji sportowych w regionie.

Od około roku trwają pracę w okolicach olsztyńskiej plaży miejskiej. Mieszkańcy mogą już korzystać z nowo powstałych ścieżek rowerowych i traktów spacerowych, a kolejna inwestycja sprawi, że znaczna część brzegów jeziora będzie zagospodarowana – powiedział Prezydent Piotr Grzymowicz.

W rejonie Słonecznej Polany i Zatoki Miłej powstanie wielofunkcyjny szlak turystyczny. W jego okolicach będą wypożyczalnie rowerów, łyżworolek i nart biegowych.

Morąg w ramach dofinansowania od marszałka zbuduje basen, w którym ma się znaleźć sześć 25-metrowych torów do pływania. Burmistrz Tadeusz Sobierajski podkreślił, że będzie to pierwszy tego typu obiekt w mieście. Oprócz basenu będą tam wewnętrzna zjeżdżalnia, sauna, solarium, siłownia i trybuna na 50 osób.

Olsztyna na budowę bazy sportowej otrzymał nieco ponad 12 milionów złotych, a Morąg 10 milionów złotych. Pieniądze na wsparcie inwestycji sportowych pochodzą z unijnych środków na lata 2007-2013. (Paula Kiełczykowska/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Krzywe, basen, plaża
Hala sportowa w Olecku kosztowna, ale potrzebna

Budowa hali sportowo-rekreacyjnej Lega w Olecku miała swoich przeciwników i zwolenników. Po roku funkcjonowania hali wiadomo już, że samorząd dołożył ponad milion złotych do jej utrzymania,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV