Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na jaką pomoc mogą liczyć warmińsko-mazurskie gminy po lockdownie? Posłuchaj Porannych Pytań z posłem Michałem Wypijem


– Faktycznie, wstępne wyliczenia wskazywały na 300 mln zł – tak o pomocy jaką powinien otrzymać nasz region, jako rekompensatę za wprowadzenie lockdownu, mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Porozumienia Michał Wypij. Gość Krzysztofa Kaszubskiego odniósł się także do ostatnich wydarzeń z udziałem prof. Maksymowicza, który opuścił klub parlamentarny PiS.

Poseł Wypij zaznaczył, że na gruncie ministerialnym nastąpiła korekta wstępnego wyliczenia kwoty, którą mają otrzymać przedsiębiorcy z Warmii i Mazur.

Urzędnicy w ministerstwie rozwoju zweryfikowali ją na podstawie wniosków w ramach wsparcia dla gmin górskich. Okazało się, że ta pomoc będzie sięgała 200 mln złotych. Taki wniosek został złożony na radę ministrów. Na ostatniej radzie ministrów ta dyskusja się nie odbyła, została przeniesiona na łono liderów Zjednoczonej Prawicy. Wiem, że to jest jeden z punktów, który będzie omawiany na szczycie liderów Zjednoczonej Prawicy. Pragnę w tym miejscu podziękować partnerom z Solidarnej Polski, którzy nas wsparli w tym momencie

– podkreślał poseł.

Michał Wypij przekonywał, że nasz region zasługuje na dodatkowe pieniądze, bo był jedynym regionem dotkniętym takim lockdownem, a w związku z tym wymaga specjalnej troski.

Poseł Porozumienia odniósł się także do opuszczenia przez prof. Wojciecha Maksymowicza klubu parlamentarnego PiS. – Nie mogło być zgody na takie warunki walki politycznej jakie zaproponował pan minister Niedzielski. Poseł dodał, że minister Adam Niedzielski jednocześnie zaatakował i postawił się w roli sędziego.

Gość Porannych Pytań poinformował, że w sprawie oskarżeń o rzekome nietyczne eksperymenty przeprowadzane przez prof. Wojciecha Maksymowicza na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim prof. Maksymowicz podjął już kroki prawne.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Michał Wypij, video, koronawirus, wsparcie finansowe
Przyspiesza akcja szczepień elblążan. Zaszczepiono już ponad 33 tysiące osób

Ponad 33 i pół tysiąca elblążan przyjęło pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Przeszło 8 tysięcy osób ma już pełną ochronę. Akcja w Elblągu przyspieszyła, w ciągu...

Zamknij
RadioOlsztynTV