Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na dwóch kołach wokół Wielkich Jezior. Trwa rozbudowa Mazurskiej Pętli Rowerowej

Fot. Agnieszka Chmielewska

Mazurska Pętla Rowerowa połączy północną oraz południową część gminy Pisz. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek bez problemu dotrą z najpiękniejszych zakątków Puszczy Piskiej do „Mazurskiego Morza”, czyli największego jeziora w Polsce – Śniardw.

Rozpoczęła się rozbudowa 43-kilometrowego piskiego odcinka, tej liczącej ponad 300 kilometrów wydzielonej ścieżki, wokół Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W jednym miejscu powstaną wydzielone, asfaltowe ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 metra, na niektórych odcinkach zostaną wyrównane drogi gruntowe. Co istotne, ścieżki asfaltowe będą oddzielone od jezdni. Trasa wygląda bardzo atrakcyjnie.

W ten ogromny projekt zaangażowało się 12 gmin, m.in.: Pisz, Giżycko, Miłki, Orzysz, Ruciane-Nida, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Węgorzewo, Pozezdrze, trzy powiaty: piski, giżycki i mrągowski, cztery nadleśnictwa oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie.

Całkowita szacowana wartość projektu wynosi około 80 mln zł przy dofinansowaniu z Unii utworzone zostaną również miejsca do odpoczynku, punkty widokowe, oznakowanie, tablice informacyjne i cała infrastruktura niezbędna do funkcjonowania szlaku rowerowego. Inwestycja zakończy się w 2023 roku.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ścieżka rowerowa, Śniardwy
Komfortowa podróż z Olsztyna do ościennych gmin. Kolejne drogi zostały wyremontowane

Z olsztyńskiego Gutkowa do Łupstychu, a dalej - do Gietrzwałdu. Dzięki remoncie ulic Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej i Perkoza w końcu możliwa jest szybka i komfortowa...

Zamknij
RadioOlsztynTV