Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie choinki?

Fot. Fotolia.com

Punkty sprzedaży choinek pełne klientów, bo już czas na to, by kupić świąteczne drzewko. Wielu z nas zdarzyło się pechowo trafić z zakupem i choinka po kilku dniach zaczynała gubić igliwie.

Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie radzi, na co zwrócić uwagę przy zakupie choinki.

Warto sprawdzić, czy ma elastyczne gałęzie, czy pod wpływem dotyku nie łamią się. Czy po uderzeniu w podłoże choinką, nie spada z niej zbyt wiele igieł. Wreszcie jak wygląda pień choinki – jeżeli miejsce, w którym została ścięta jest jasne, to świadczy o tym, że jest to drzewko niedawno ścięte.

Adam Pietrzak dodaje, że ważne jest to, jak postępujemy z drzewkiem, które przynieśliśmy do domu.

Choinki, którą przyniesiemy do domu, nie należy stawiać w docelowym miejscu. Warto ją zaadoptować do temperatury. Wsadzamy drzewko do stojaka, pojemnika z wodą i nie stawiamy w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryfera.

Świeżo ścięta choinka może postać w domu nawet kilka tygodni. Lepszym wariantem, również ekologicznym, jest drzewko w doniczce, które po świętach można przenieść np. do przydomowego ogrodu.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w choinka, Adam Pietrzak, leśnik, zakup
Ma ponad 3 metry i składa się z dyskietek. W bibliotece uniwersyteckiej stanęła choinka

W holu biblioteki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie stanęła oryginalna choinka. Inspiracją tegorocznej konstrukcji były wydarzenia roku 2020 i ich wpływ na wzrost znaczenia i...

Zamknij
RadioOlsztynTV