Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzyczna inauguracja roku szkolnego

Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach ma już trzy filie: w Olsztynku, Barczewie i Biskupcu.

Starosta olsztyński Mirosław Pampuch wziął udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego w Powiatowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Dywitach. Uroczystości połączono z otwarciem nowej filii szkoły w Biskupcu.

W nowej placówce bezpłatną naukę rozpoczną dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Jedyny wymóg to własny instrument i chęć nauki gry na nim. Godziny zajęć są dostosowywane do zajęć w szkole podstawowej czy gimnazjum i odbywają się po południu. Kadra dydaktyczna to głównie muzycy z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W roku szkolnym 2013/2014 w filii w Biskupcu uruchomiono zajęcia gry m.in na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze klasycznej, klarnecie, saksofonie, akordeonie, waltorni i perkusji.

Uroczysty apel w szkole w Biskupcu odbył się w południe, natomiast uroczystości w Dywitach po południu. We wtorek inauguracje roku szkolnego w filiach Powiatowej Szkoły Muzycznej w Barczewie i Olsztynku. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Dywity
Jest szansa na utrzymanie szkoły w Nowej Wsi

Mieszkańcy Nowej Wsi w gminie Purda, którzy walczą o utrzymanie swojej szkoły muszą zdecydować, czy sami poprowadzą placówkę. Rodzice wczoraj nie oddali kluczy od szkoły, po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV