Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum z regionu walczy o międzynarodową nagrodę. Elbląski projekt znalazł się w finale ogólnoeuropejskiego konkursu

Fot, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu / Facebook

Projekt „Muzea ponad granicami” zrealizowany przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu znalazł się w finale ogólnoeuropejskiego konkursu Regiostars.

Dotarcie do finałowego etapu jest ogromnym wyróżnieniem dla całego zespołu muzealników, tym bardziej, że jest to ich pierwszy europejski projekt, jaki realizowali. O główną nagrodę walczy 25 międzynarodowych projektów. Nagrodą główną w konkursie jest kampania promocyjna o wartości 5 tys. euro oraz certyfikat potwierdzający wysoką jakość projektu.

Projekt „Muzea ponad granicami” był realizowany w w latach 2012 – 2014 przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i Muzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie, wykorzystał wspólną historię do połączenia odbiorców kultury po obu stronach polsko-rosyjskiej granicy. Nowoczesna oferta edukacji muzealnej, innowacyjne rozwiązania ekspozycyjne i unikalne atrakcje na skalę europejską, przyciągające turystów z kraju i zagranicy, przyczyniły się do wzrostu ruchu turystycznego oraz rozwoju lokalnej społeczności.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. R. Korsak

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w RegioStars, nagroda, konkurs, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Poznaliśmy finalistów 9. Nagrody Poetyckiej im. Gałczyńskiego „Orfeusz”

Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu ogłosiło nazwiska pięciorga finalistów 9. Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego "Orfeusz" za najlepszy tomik poetycki roku. Decyzją jury pod...

Zamknij
RadioOlsztynTV