Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum w Szczytnie będzie miało nową siedzibę

fot. Klaudia Bogacka

Muzeum Mazurskie w Szczytnie będzie miało nową siedzibę. Przeniesie się z ratusza do budynku przy ulicy Kasprowicza.

Samorząd województwa przeznaczył 400 tys. zł na przygotowanie dokumentacji tego projektu tak, żeby później można było złożyć wniosek o dofinansowanie z unijnego programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur. Według szacunków sama adaptacja budynku ma kosztować około 12 mln zł i potrwa do 2027 roku.

Kierownik Muzeum Mazurskiego w Szczytnie Klaudiusz Woźniak podkreślił, że dzięki temu placówka miała by dwa i pół raza większą powierzchnię, a to daje nowe możliwości.

Pojawiłaby się nowa kondygnacja, gdzie mielibyśmy salę konferencyjną, edukacyjną. Zwiększy się nam również powierzchnia wystawiennicza – jedną z kondygnacji możemy przeznaczyć na wystawe etnograficzne. Wszystkie eksponaty związane są z kulturą ludności mazurskiej

– powiedział.

Wyremontowany zostanie także inny oddział Muzeum Warmii i Mazur – Dom Gazety Olsztyńskiej na Targu Rybnym w stolicy regionu. Odnowione zostanie pomieszczenie po byłej księgarni na parterze budynku. Siedzibę będzie miał tam „Areszt Sztuki“ – jedno z największych stowarzyszeń artystycznych w województwie warmińsko-mazurskim.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w dofinansowanie, nowa siedziba
Granty i stypendia dla twórców. Są pieniądze na kulturę

Będzie nabór wniosków na granty i stypendia dla twórców kultury. To nowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze na ten cel pochodzą z Krajowego Planu...

Zamknij
RadioOlsztynTV